Wybór dobrego adwokata to sprawa w dzisiejszych nie prosta, musimy tu brać pod uwagę renomę, wykształcenie i cenę usługi. Do najważniejszych działów pracy adwokata należy:

  • Prawo cywilne
  • Prawo spółek i gospodarcze
  • Prawo karne

Prawo cywilne

Kancelaria prawna kraków  oferuje obsługę w sprawach takich jak: umowy deweloperskie, prawo spółdzielcze i i autorskie. Usługi adwokata nie kończą się zazwyczaj na zwykłych konsultacjach, dobry mecenas przygotuje również całość dokumentacji prawno-finansowej i uczestniczy w negocjacjach powierzonej mu sprawy. Jednym słowem – zapewnia kompleksowe wsparcie zarówno osobom prywatnym, jak i firmom.

Prawo spółek i gospodarcze

Usługi te przeznaczone są głównie dla przedsiębiorców, którzy są reprezentowani przez prawników w sporach sadowych. Najczęściej usługi dla przedsiębiorców nie są tak radykalne, w zasadzie polegają one na kilku czynnościach takich jak zakładanie, podział i likwidacja różnych rodzajów spółek (jawnych, cywilnych i komandytowych). Kancelaria prawna pomaga sprawnie przeprowadzić wyżej wymienione procesy, usługi prawne często połączone są z obsługa pełnej księgowości dla firmy – polecamy takie rozwiązanie.



Prawo karne

Jak mówi definicja prawo karne to „zespół norm prawnych regulujących kwestie odpowiedzialności karnej za czyny zabronione”. Mamy tu do czynienia ze sprawami znanymi z popularnych seriali i programów paradokumentalnych. Rzeczywistość jest jednak nieco inna, sprawy karne nie są zazwyczaj tak spektakularne, ko0ńcza się one za zamkniętymi drzwiami sali rozpraw, bez wielkich przemów i spektakularnych obron.



Podsumowanie

Prawo należy do jednych z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że aby zostać bardzo dobrym radca prawnym należy poświecić temu wiele lat ciężkiej pracy. Wchodzi w to również bardzo trudna nauka łaciny, przepisów prawnych i historii. Pamiętajmy zatem, że zawód adwokata to nie doskonała gra aktorska i genialne przemowy, zawód adwokata to głównie ciężka praca i ciągłe dokształcenie się dostosowywanie do niezmieniającej się rzeczywistości.