Implanty – ostatni ratunek dla naszego uśmiechu


W dzisiejszych czasach implanty zębowe są coraz bardziej popularne i rozpowszechnione. Wynika to z dużego zapotrzebowania i większego rozpowszechnienia próchnicy niszczącej nasze zęby. Sprzyja temu szybki tryb życia, codzienny stres, nieprawidłowa dieta i higiena jamy ustnej.

Wielu z nas zapomina o codziennym, prawidłowym myciu i szczotkowaniu zębów. Kluczowa jest prawidłowa technika wykonywania codziennego mycia zębów. Powinniśmy robić to prawidłowo, by jak najdłużej zachować w zdrowiu nasze uzębienie. Implanty zębów i ich zakładanie często jest pierwszą okazją do wytłumaczenia pacjentowi, jak powinien dbać o swoje zęby. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do higieny jamy ustnej lub nitkowania to powinniśmy spytać o to naszego stomatologa. Każdy dentysta chętnie podzieli się z nami swoją profesjonalną i szeroką wiedzą, nie bójmy się zapytać.

Implanty zębów są czymś pośrednim między własnym uzębieniem a pełną protezą zębową. Dbajmy o nasz uśmiech po założeniu implantów, by odsunąć jak najdalej konieczność zakładania całkowitej protezy zębowej. Pamiętajmy codziennie o prawidłowej technice szczotkowania, a jeśli nie wiemy jak to robić, to możemy skorzystać ze specjalnych poradników znajdujących się w sieci.
Sprawdź ofertę: dentysta bielany.