Kredyt we frankach


Kredyt we franku – czy to problem?
10 lat temu nastąpiła fala zakupów mieszkań z kredytami we frankach. Kredyty w tej walucie cieszyły się ogromną popularnością, a banki z chęcią udzielały kredytów. Już sam zakup mieszkania wiąże się z dużym zobowiązaniem i obciążeniem finansowym, a jak okazało się później kredyt tej walucie był niekorzystny ze względu na stale wahające się kursy waluty. Kancelarie Prawnicze – Kredyty Frankowe.
Kredyt we frankach dla wielu był bardzo kuszącą propozycja, ponieważ kurs waluty był niski, natomiast dziś jest wyższy o niemal 80 procent, co powoduje, że zakupiona nieruchomość jest mniej warta niż zadłużenie.
W roku 2008 właściciele mieszkań wziętych na kredyt we frankach odczuli pierwsze niedogodności. Złotówka znacznie osłabła, co spowodowało podniesienie raty kredytowej.
Czy można przewalutować kredyt?
Wielu kredytobiorców dokonało przewalutowanie kredytu, które miało pomóc w obniżeniu rat kredytowych.
Wiele osób, czując się poszkodowanych w tej sytuacji postanowiło zasięgnąć porady. Prawnik, osoba która może w tej sytuacji udzielić pomocy, może również występować w naszym imieniu, pisać pozew i składać go. Jest to osoba, która zajmie się sprawą od początku do końca.

Polecane: Obiady Poznań.